Viešoji įstaiga Kelmės turizmo ir verslo informacijos centras

Kviečiame verslininkus pateikti pastabas dėl administracinės naštos mažinimo

Pastabas prašome pateikti raštu iki 2025 m. sausio 30 d. imtinai el paštu [email protected] arba [email protected]

Apibendrintas pastabas pateiksime suinteresuotai institucijai.

__________________________________________________________________________________________________________

Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija, koordinuodama administracinės naštos ir (arba) prisitaikymo prie reguliavimo išlaidų (toliau kartu – reguliavimo našta) ūkio subjektams mažinimo procesą, stebi ir analizuoja reguliavimo naštos ūkio subjektams priemonių įgyvendinimą, problemas, su kuriomis susiduria teisės aktų reikalavimus vykdantys verslo subjektai ir šią naštą sukeliančius teisės aktus priimančios valstybės institucijos. Reguliavimo naštos mažinimas turi aiškų tikslą – kurti palankią aplinką verslui, skatinti smulkaus ir vidutinio verslo plėtrą, užtikrinti geresnį reguliavimą, prisidėti prie investuoti patrauklios aplinkos sukūrimo.

Atkreiptinas dėmesys į tai, kad valstybės institucijos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos administracinės naštos mažinimo įstatymu (toliau – ANMĮ), turi pareigą mažinti teisės aktais sukeliamą administracinę naštą, o pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. sausio 11 d. nutarimą Nr. 4 „Dėl Ūkio subjektų administracinės naštos ir prisitaikymo prie reguliavimo išlaidų vertinimo metodikos patvirtinimo“, ir prisitaikymo prie reguliavimo išlaidas (kitas finansines išlaidas, kurias tiesiogiai patiria ar gali patirti ūkio subjektas, vykdydamas teisės aktuose nustatytus ar teisės aktų projektuose siūlomus nustatyti įpareigojimus). Todėl siekiant mažinti reguliavimo naštą ūkio subjektams, valstybės institucijos turėtų nuolat peržiūrėti esamą savo kompetencijos srities teisinį reguliavimą, panaikinti pasenusias, besidubliuojančias teisines normas ir perteklinius reguliavimo naštą sukeliančius reikalavimus, taip pat optimizuoti procesus, dėl kurių neproporcingai eikvojami tiek valstybės, tiek verslo ištekliai ir pan. Be to, valstybės institucijos turėtų nuolat konsultuotis su ūkio subjektais, jiems atstovaujančiomis asociacijomis, kad geriau suprastų jų poreikius ir problemas. Tai padėtų identifikuoti, kuriuose teisės aktuose yra perteklinių reikalavimų, ir rasti būdus, kaip sumažinti ūkio subjektams tenkančias išlaidas.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija, siekdama įgyvendinti šiuos tikslus, maloniai prašo Jūsų identifikuoti perteklinį teisinį reguliavimą ir iki š. m. sausio 31 d. pateikti konkrečius siūlymus ūkio subjektų administracinei naštai ir (arba) prisitaikymo prie reguliavimo išlaidoms mažinti, nurodant problematiką, taip pat konkrečias teisės aktų nuostatas ir galimas jų pakeitimo formuluotes (teisinio reguliavimo tobulinimo pasiūlymus). Remiantis iš verslo atstovų, o taip pat ir valstybės institucijų gautais pasiūlymais, bus rengiamos priemonės, padedančios lengvinti ūkio subjektams verslo sąlygas.

Dėkojame už bendradarbiavimą!

 

Atsiliepimai

Komentuoti