Pirmąją bažnyčią Kelmėje 1416 m. įsteigė Lietuvos didysis kunigaikštis Vytautas. Vėliau Kelmės bažnyčia buvo ne kartą perstatyta ir tik 1900 m. patvirtintas naujas architekto J. P. Dzekonskio mūrinės bažnyčios projektas. 1901 m. medinė bažnyčia nugriauta, pamaldos perkeltos į Verpenos koplyčią. 1901 m. pašventinti būsimos bažnyčios pamatai. Darbus prižiūrėjo architektas Nikolajus Andrejevas. Klebono Petro Janušausko rūpesčiu bažnyčia 1908 m. pastatyta (tais pačiais metais ji konsekruota). 1910–1914 m. veikė Lietuvių katalikų blaivybės draugijos skyrius. Bažnyčia neogotikinė, lotyniško kryžiaus plano, su trisiene apside ir aukštu fasado bokštu. Stogų kryžmoje yra bokštelis. Vidus 3 navų, atskirtų pilioriais. Šventoriaus tvora mūrinė, su arkiniais vartais.
Kelmės Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje stovi 1913 m. latvių firmos "Emil Martin & Co" gamybos vargonai. Vargonų dispozicija - romantinė, prospektas - neogotikinis.
Šventoriaus kairėje pusėje stovi paminklas „Šventiesiems metams“, pastatytas 2000 m. Kelmės bažnyčios šoninius altorius puošia Sofijos Riomerienės piešti paveikslai. 1926 m. Švč. Jėzaus širdies paveikslas (kairėje už sakyklos) ir Šv. Pranciškus (dešinėje).
Esu parašęs bakalauro studijų darbą Kauno kunigų seminarijoje 1989 metais, apie Kelmės parapijos kūrimą ir bažnyčios statybą.... Ačiū